"Zmniejszać przepustowość łącza za piractwo!"

Brytyjskie lobby antypirackie wezwało tamtejszych dostawców Internetu do zmniejszania przepustowości łącz internetowych osobom przyłapanym na piractwie.

Za propozycją stoi grupa Respect for Film, złożona z przedstawicieli British Video Association, Federacji Przeciwko Łamaniu Praw Autorskich (FACT) oraz studiów filmowych. Lobby opowiada się za utrudnianiem życia internautom pobierającym z Sieci nieautoryzowane materiały, niż za surowszymi środkami, takimi jak pozwy sądowe. Przedstawiciele FACT mówią, że na dostawcach Internetu ciąży obowiązek reagowania na ewidentne przypadki naruszania przepisów, liczba internautów korzystających z sieci bezpośredniej wymiany plików sprawia bowiem, że kierowanie każdej ze spraw do sądu jest bezcelowe.

Sugestie twórców filmowych to kolejne zaproszenie dostawców Sieci do współpracy w walce z internetowym piractwem. Poprzednie, wysunięte w ubiegłym roku przez Brytyjski Instytut Fonograficzny, a dotyczące wprowadzenia tzw. zasady trzech ostrzeżeń, zostało przez providerów odrzucone.