Znacznie lepsza KaZaA

W Sieci pojawiła się nowa wersja tego najpopularniejszego programu do bezpośredniej wymiany plików. KaZaA Media Desktop 2.50 dostępna jest na razie w wersji beta 1, ale już teraz pozwala wypróbować sporo nowych, użytecznych funkcji, przede wszystkim znacznie udoskonaloną wyszukiwarkę i mechanizm zliczania punktów bonusowych (Peer Points) za udostępnianie plików.

Znacznie lepsza KaZaA

Jedną z wprowadzanych nowości jest Peer Points Manager, wspólne dzieło Sharman Networks, właściciela KaZaA, oraz firmy Altnet. Użytkownicy KaZaA, w zamian za udostępnianie legalnych plików będą otrzymywać zapłatę - punkty, tzw. Peer Points, a te z kolei będą mogli wymieniać na różnego rodzaju premie (dostęp do płatnych serwisów, zniżki, itp.). Pliki, autoryzowane przez dostarczające je firmy, będą widoczne w zwykłych wynikach wyszukiwania KaZaA. W zamyśle twórców Peer Points Manager ma skłonić użytkowników do wymieniania się legalnymi plikami i przyczynić się do ograniczenia piractwa.

Producent nie zapomniał również o udoskonalaniu dotychczasowych funkcji programu. KaZaA 2.50 beta 1 oferuje znacznie lepszą wyszukiwarkę. Pozwala ona teraz na pięciokrotne użycie przycisku "Search More". Wyszukiwarka może działać w dwóch trybach: Quick oraz Advanced różniących się między sobą liczbą dostępnych opcji. Wielu użytkowników doceni również możliwość przechowywania wyników zapytań w zakładkach - w ten sposób można wysłać do wyszukiwarki kilka zapytań jednocześnie, nie tracąc poszczególnych wyników.

Dokonano również kilku drobnych poprawek. Pojawiła się nowa skórka "Orbital Shadows", lepiej działa teraz ochrona antywirusowa.

Plik do pobrania:

http://cl.kazaa.com/kmd250beta1b_en.exe