Znajdą wszystko i wszędzie

AltaVista poinformowała o opracowaniu dwóch nowych programów, służących do przeszukiwania zasobów komputerów.

Firma AltaVista poinformowała o opracowaniu dwóch nowych programów, służących do przeszukiwania zasobów komputerowych. AV Enterprise Search oraz AV Personal Search to, według deklaracji przedstawicieli firmy, narzędzia umożliwiające dokładne przeszukiwanie wszystkich zasobów zgromadzonych w firmowej sieci komputerowej - włączając w to nawet konta e-mailowe.

"Program jest w stanie wyszukać i zindeksować wszystkie dane, które znajdują się za chroniącym firmową sieć firewallem. AV Enterprise Search oraz AV Personal Search rozpoznają ponad 200 różnych rodzajów plików oraz 30 różnych języków" - powiedział Robert Fredrickson, rzecznik AltaVisty. W obu programach wykorzystana jest ta sama technologia, którą zastosowano w internetowej wyszukiwarce AltaVisty.

Premiera nowych produktów AltaVisty jest potwierdzeniem wcześniejszych deklaracji przedstawicieli firmy. Z początkiem tego roku AltaVista ogłosiła, że rezygnuje z udostępniania oraz opracowywania usług przeznaczonych dla internautów - w zamian chce się skupić na oprogramowaniu służącym do wyszukiwania danych.

"Zrezygnowaliśmy z tych usług, ponieważ głównym celem firmy były zawsze narzędzia przeznaczone do wyszukiwania danych. Gdy przeanalizowaliśmy nasze działania, doszliśmy do wniosku, że właściwe będzie skupienie się na wyszukiwarkach" - mówił wtedy ówczesny rzecznik firmy David Emanuel.


Zobacz również