"Znaki wodne" dla grafików

Firma LAJ Design udostępniła aplikację o nazwie DropWaterMark 1.0, pozwalającą na szybkie dodawanie cyfrowych "znaków wodnych" do plików graficznych.

"Znaki wodne", czyli informacje o prawach autorskich chroniących dany plik, mogą za pomocą DropWaterMark 1.0 być dodawane zarówno do pojedynczych obrazków, jak i całych ich serii, zapisanych we wspólnym folderze.

Zdaniem producenta program jest niezwykle prosty w obsłudze. Użytkownik może "podpisywać" swoje pliki z wykorzystaniem techniki Drag-and-drop, przeciągając wybrany obrazek lub cały folder na ikonkę programu.

Zobacz również:

  • Najlepsze oprogramowanie dla małych firm i freelancerów

W wersji niezarejestrowanej aplikacja umożliwia dodawanie do obrazków jedynie jednego, domyślnego podpisu. Dopiero po uiszczeniu opłaty rejestracyjnej, wynoszącej 12,50 USD, dostępna staje się funkcja definiowania własnego "znaku wodnego". Użytkownik programu może oczywiście dowolnie formatować wstawiane podpisy (zmieniać krój i styl czcionki, umiejscowienie podpisu oraz poziom przezroczystości).

Aby program obsługiwał pliki w formatach innych niż JPEG, konieczne jest zainstalowanie w systemie QuickTime'a. Program dostępny jest w wersji dla Windows oraz Mac OS.

Więcej informacji:

http://www.lajdesignsw.com/DWM.html


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: