Znakomita seria horrorów powraca - zapowiedziano Amnesia: Rebirth na PS4 i PC

Studio Frictional Games zapowiedziało dzisiaj swoją najnowszą produkcję - horror Amnesia: Rebirth.

Studio Frictional Games zaskarbiło sobie sympatię graczy bardzo udaną serią horrorów Penumbra oraz Amnesia. Ostatnim dziełem zespołu jest, wydana w 2015 roku, SOMA, również horror, jednak dla odmiany osadzony w realiach sci-fi. Od tamtej pory, Frictional Games pracowało nad nowym projektem, który właśnie dzisiaj doczekał się prezentacji.

Szwedzie studio zdecydowało się powrócić do dobrze znanych sobie realiów i zapowiedziało dzisiaj kolejną odsłonę serii Amnesia, o podtytule - Rebirth. Jak ujawnił dyrektor kreatywny Frictional Games - Thomas Grip, choć w grze pojawi się nowa bohaterka, nowa historia i miejsce akcji, to wciąż możemy liczyć na wszystkie dobrze nam znane rozwiązania z serii Amnesia.

Zobacz również:

  • Dead Space Remake tworzony od zera. Twórcy zdradzają szczegóły
  • Najlepsze horrory na Halloween 2020. W te gry musicie zagrać

Co to jest Amnesia: Rebirth? Nowy bohater, nowe otoczenie, nowa historia, ale oparte na tym, czego nauczyliśmy się z oryginalnej gry. Żadnych sztuczek. Bez wymyślania czegoś zupełnie nowego. To jest Amnesia. - Thomas Grip, Frictional Games

Twórcy podkreślają jednak, że choć nie mają zamiaru eksperymentować, to wiele elementów gry zostanie odpowiednio przebudowanych i usprawnionych, tak aby wciąż spełniały swoje podstawowe zadania, czyli straszyły. Nie mamy co liczyć na jump scare'y, Frictional Games w Amnesia: Rebirth stawia na gęstą atmosferę i zapewnia, że możemy się spodziewać "emocjonującej podróży".

Przy okazji dzisiejszych rewelacji poznaliśmy również platformy docelowe oraz przybliżoną datę premiery Amnesia: Rebirth. Gra zmierza na konsole PlayStation 4 oraz PC-ty (Steam), a zadebiutować powinna już jesienią tego roku.

źródło: playstation.com