Znaleźć pracę w Internecie

Na polskim rynku rekrutacji personelu i zarządzania zasobami ludzkimi pojawił się kolejny gracz - CV-Online.

Agencjom zajmującym się rekrutacją personelu poprzez Internet przybył doświadczony konkurent - firma CV-Online. Firma działa już na wielu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej - w Czechach, Finlandii, Rosji, krajach nadbałtyckich oraz na Węgrzech. Właścicielami CV-Online Sp. z o.o. są holding CV-Online (70% udziałów) i członkowie zarządu polskiej firmy.

Serwis CV-Online jest internetową bazą danych, której użytkownikami mają być zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukujące pracy. Firmy chcące zatrudnić nowych pracowników będą mogły korzystać z wyszukiwarki i tzw. katalogów próbnych. Po zarejestrowaniu się uzyskają dostęp do pełnej zawartości CV, będą też mogły zamieszczać i edytować informacje o wakatach oraz korzystać z usług bezpośredniego powiadamiania. Poszukujący pracy będą mogli nieodpłatnie umieszczać swoje CV w bazie danych, a także zamówić przesyłanie ofert pracy na swój adres poczty elektronicznej. Oferty będzie można przeszukiwać według branży, nazwy firmy, miejsca pracy i daty wprowadzenia.

Poszukiwanie pracy przez Internet jest w Polsce coraz popularniejsze, szczególnie wśród osób młodych, np. studentów. Większość agencji rekrutacji personelu ma już własne serwisy internetowe. Na ich stronach osoby poszukujące pracy mogą przeglądać oferty i umieścić w bazie danych własne CV, a pracodawcy - otrzymać informacje o kandydatach. Internet dzięki funkcjom wyszukiwania i sortowania ofert umożliwia łatwe wyselekcjonowanie najbardziej interesujących propozycji.


Zobacz również