Znamy cenę Asusa Eee Pad Transformer

Asus wypuszcza na rynek tablet Eee Pad Transformer. Będzie on dostępny w dwóch wersjach - z i bez stacji dokującej. Premiera przewidziana jest na przełom kwietnia i maja.

Informacja o planowanej premierze i cenach pojawiła się na Facebooku, na oficjalnej stronie Asus Polska. Wersja bez stacji dokującej kosztować będzie 1899 zł i ukaże się pod koniec kwietnia. Za tablet zaopatrzony w stację trzeba będzie dopłacić 100 zł.

Nowe tablety Asusa działają pod kontrolą systemu Androida 3.0(Honeycomb).Eee Pad Transformer ze stacją dokująca posiada także dołączoną klawiaturę, przez co ta wersja tabletu, niewiele różni się od netbooka. W przypadku tańszego Eee Pad Transformera mamy do czynienia z klasycznym płaskim tabletem.

Wewnątrz urządzenia znajduje się Nvidia Tegra 2 a przekątna ekranu nowego produktu firmy Asus wynosi 10,1 cala. Tablety będą także posiadać dwie kamerki (z przodu i z tyłu) oraz 1 GB pamięci RAM. Ponadto stacja dokująca pozwala na wydłużenie czasu pracy na zasilaniu bateryjnym z 9,5 do 16 godzin, więc użytkownicy mogą używać tabletu przez cały dzień.