Znamy cenę i datę rynkowej premiery lustrzanki Sigma SD1

Firma Sigma Corporation poinformowała o terminie rozpoczęcia sprzedaży i cenie wyposażonej w matrycę Foveon lustrzanki Sigma SD1.

Sigma SD1 - garść informacji

Sigma SD1 to flagowy model w ofercie japońskiego producenta. Urządzenie wyposażone zostało w nową matrycę Foveon X3 (wykonaną w technologii CMOS i o wielkości APS-C), która składa się z trzech warstw osobno rejestrujących podstawowe barwy RGB. W sumie otrzymujemy dzięki temu rozwiązaniu rozdzielczość przekraczającą 46 milionów pikseli (3 warstwy po 4800 x 3200 pikseli). W poprzednich modelach mieliśmy do czynienia z matrycami Foveon 3x4,6 MP.

Aby poradzić sobie z takim strumieniem informacji korzysta z dwóch procesorów obrazu TRUE II. Gotowe zdjęcia zapisuje na kartach pamięci Compact Flash 1 i pozwala na ich podejrzenie na 3-calowym wyświetlaczu LCD. Ponadto umożliwia zmianę czułości w zakresie od 100 ISO do 6400 ISO oraz oferuje uszczelniany korpus ze stopów magnezu.

Sigma SD1 - cena i dostępność

Japoński producent wysoko ceni swoją pracę. Chętni do nabycia lustrzanki Sigma SD1 będą bowiem musieli wydać na jej zakup 9700 USD (6200 funtów w UK). Urządzenie ma się pojawić w sprzedaży pod koniec czerwca.