Znamy ceny Microsoft Surface Pro 8 - jest bardzo drogo i niezbyt wydajnie

Najnowsze tablety z rodziny Surface Pro 8 zaoferują co najmniej 8 GB pamięci operacyjnej. To duży skok wprzód, ale nie brakuje rozczarowań. Są nimi niezwykle wysoka cena startowa oraz 128 GB nośnik SSD.

Microsoft zazwyczaj prezentuje nowe produkty z rodziny Surface w czwartym kwartale. Niestety w ubiegłym roku nie doczekaliśmy się premiery nowych urządzeń, a w sprzedaży nadal pozostają produkty z linii modelowej na 2019 rok. Wszystko wskazuje na to, że rodzina Microsoft Surface zostanie odświeżona w styczniu 2021 roku podczas trwania targów CES 2021.

Microsoft Surface Pro 7
Źródło: PCWorld.com

Microsoft Surface Pro 7

Źródło: PCWorld.com

Sztandarowym produktem serii Microsoft Surface jest tablet z podzespołami z laptopa - Microsoft Surface Pro. Urządzenie to od zawsze znane było z wysokiej ceny startowej, drogich akcesoriów oraz niezbyt wydajnych podzespołów w bazowych konfiguracjach. Niestety ostatnie przecieki wskazują, że na przestrzeni najbliższych miesięcy zmieni się niewiele.

Zobacz również:

  • Windows 11: zobacz, jak zmienią się aplikacje systemowe
  • Surface - przeciek pokazuje wszystkie nowe modele
  • Microsoft zarabia, ale odczuwa skutki braku procesorów

Najnowszy przeciek wskazuje, że Microsoft Surface Pro 8 nie będzie tańszy od swojego poprzednika. Dodatkowo nie powinniśmy spodziewać się obecności modemu sieci 5G. Droższe konfiguracje nadal zaoferują łączność z siecią komórkową w technologii 4G LTE.

Roland Quandt z WinFuture przekazał ceny poszczególnych konfiguracji Microsoft Surface Pro 8 z Wi-Fi oraz LTE. Ile zapłacimy za nadchodzący tablet?

Jak widać na powyższym wpisie bazowy Microsoft Surface Pro 8 nadal zaoferuje słaby procesor Intel Core i3. Na szczęście Microsoft nie będzie już sprzedawać swojego tabletu w wersji z 4 GB pamięci operacyjnej. Szkoda, że przy okazji nie zdecydowano się na 256 GB nośnik SSD. Za najtańszy model zapłacimy 899,99 dolarów, co przekłada się na około 3340 zł netto. Należy pamiętać, że w tej cenie otrzymamy sam tablet. Pióro oraz klawiatura sprzedawane są jako akcesorium.

Topowy model z procesorem Intel Core i7, 32 GB pamięci operacyjnej oraz 1 TB dyskiem SSD wyceniono na aż 2799,99 dolarów, co przekłada się na 10400 zł netto.

Sprawdź naszą recenzję Microsoft Surface Pro 6.

Źródło: slashgear.com, Twitter.com