Znamy datę Google I/O 2020 - kiedy zadebiutuje Android 11 i Pixel 4a?

Google przygotowuje się już do prezentacji swoich nowości na 2020 rok. Kiedy odbędzie się kolejna konferencja I/O.

Google raz do roku przygotowuje ogólnoświatową konferencję dla deweloperów. Na wydarzeniu, które lata temu otrzymało nazwę Google I/O prezentowane są najnowsze rozwiązania i produkty Google. Podczas konferencji często pokazywana jest poglądowa wersja kolejnego Androida. Czasami można zapoznać się z nowymi urządzeniami, a od ostatnich kilku lat stałym punktem programu jest Asystent Google, który notorycznie otrzymuje kolejne ulepszenia i nowe funkcje.

Znamy datę Google I/O 2020 - kiedy zadebiutuje Android 11 i Pixel 4a?

Wyszukiwarkowy gigant podobnie, jak Apple jest przewidywalny co do dat. Konferencja Google I/O zawsze odbywa się na około miesiąc przez Apple World Wide Developer Conference. W zeszłym roku Google gościło deweloperów z całego świata w dniach 7-9 maja 2019 roku. W 2020 roku konferencja Google I/O odbędzie się w dniach 12-14 maja.

Całe wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze Shoreline w pobliżu siedziby głównej Google w Mountain View w Kalifornii.

Informacja zostałą przekazana przez samego dyrektora generalnego Google - Sundar'a Pichai za pomocą jego konta @sundarpichai na Twitterze.

W zeszłym roku na Google I/O 2019 po raz pierwszy zaprezentowano budżetowe smartfony Google Pixel 3a, a także urządzenia Nest Hub Max. Większość czasu poświęcono Androidowi i pierwszym wersjom beta systemu w wersji 10.

Czego możemy spodziewać się po Google I/O 2020? Z pewnością zobaczymy pierwsze wersje testowe systemu, który finalnie zadebiutuje jako Android 11. Google będzie chwalić się nowymi funkcjami, ale nie zabraknie także statystyk na temat popularności usług wyszukiwarkowego giganta. Obok Androida 11 pojawić powinny się smartfony z rodziny Google Pixel 4a. Będą to tańsze wersje Pixeli 4, które zadebiutowały w ostatnim kwartale 2019 roku. Urządzenia zostaną wyposażone w procesory Qualcomm Snapdragon 730 oraz 765G.

Możliwe, że Google zdecyduje się na prezentacje swojego pierwszego urządzenia z modemem sieci 5G. Do sieci wyciekły już nazwy kodowe urządzeń z rodziny Pixel 4a. Jedna z nich wskazuje na obecność wersji z wbudowanym 5G.

Źródło: Twitter.com