Znamy datę WWDC19

Na WWDC19 Apple zaprezentuje najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych - iOS, macOS, watchOS, tvOS

Znamy datę WWDC19

Firma Apple ogłosiła w czwartek, że jej Światowa Konferencja Deweloperów 2019 (WWDC19) odbędzie się w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii w dniach 3-7 czerwca. Firma uruchomiła również stronę WWDC19, na której deweloperzy mogą uzyskać informacje o sesjach i bilety.

WWDC19 to 30. edycja konferencji, na której zaprezentowane zostaną najnowsze funkcje systemu iOS, MacOS i innych produktów Apple. Podczas, gdy konferencja WWDC jest przeznaczona wyłącznie dla programistów i nie jest dostępna dla wszystkich, Apple ogłasza główne komunikaty podczas prezentacji głównej pierwszego dnia, która jest zazwyczaj dostępna jako transmisja na żywo na stronie internetowej Apple (choć Apple nie ogłosiło oficjalnie, że konferencja WWDC19 będzie dostępna online).

Zobacz również:

  • Dziś świetna promocja na iPhone'a 13! Sprawdź oferty popularnych sklepów [12.08.2022]
  • iOS 16/iPadOS 16 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [08.08.2022]

Jak wziąć udział w konferencji WWDC19

Jeśli jesteś deweloperem i chciałbyś uczestniczyć w WWDC19, musisz wiedzieć, że liczba biletów jest ograniczona i musisz ubiegać się o możliwość ich zakupu. Wymagane jest uczestnictwo w Apple Developer Program lub Apple Developer Enterprise Program, zanim będziesz mógł zarejestrować się na WWDC19. Jeśli zostaniesz wybrany do zakupu biletów, cena wynosi 1599 dolarów za bilet. Na rejestrację masz czas do 20 marca.

Apple oferuje również stypendia WWDC dla studentów zainteresowanych uczestnictwem w konferencji. Stypendia obejmują bilet, zakwaterowanie oraz roczne członkostwo w programie Apple Developer Program. Aby ubiegać się o stypendium, należy zgłosić się na stronie dotyczącej języka programowania Swift. Szczegółowe informacje na temat kryteriów są dostępne na stronie internetowej poświęconej stypendiom. Każdy wniosek jest rozpatrywany oddzielni, a termin ich składania upływa 24 marca.