Znamy datę premierę Nvidia Shield Tablet na niemieckim rynku

Nvidia Shield Tablet został już oficjalnie zaprezentowany jeszcze w zeszłym miesiącu. To niecodzienne urządzenie rozpaliło wyobraźnię wielu graczy z całego świata, w tym z Polski. Na sklepowe półki tablet powinien trafić już niedługo, a dziś dowiedzieliśmy się, kiedy urządzeniem będą mogli cieszyć się nasi zachodni sąsiedzi.

Nowy Shield Tablet to najnowsze urządzenie w ofercie firmy Nvidia. To tablet zaprojektowany z myślą o graczach, do którego będzie można dokupić dedykowany kontroler. Urządzenie wyposażono też w zestaw unikatowych funkcji, których nie zaoferują urządzenia innych producentów. Urządzenie pozwoli na granie nie tylko w tytuły przygotowane z myślą o Androidzie, ale też streaming gier z komputerów PC wyposażonych w kompatybilne karty graficzne.

Tablet dla graczy od Nvidii pod względem parametrów prezentuje się całkiem nieźle. Producent urządzenia wykorzystał w nim ośmiocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli, który będzie obsługiwał dedykowany rysik. Procesorem użytym w Nvidia Shield Tablet jest układ Nvidia Tegra K1, który składa się z czterech rdzeni Cortex A15 taktowanych zegarem 2,2 GHz. Specyfikację dopełnia układ graficzny Kepler z 192-oma rdzeniami CUDA oraz 2 GB pamięci RAM.

Do sprzedaży trafią dwie wersje tabletu. W podstawowym modelu producent odda do dyspozycji 16 GB przestrzeni na dane, a w lepszej wersji wyposażonej dodatkowo w modem LTE będzie dostępne 32 GB pamięci. Jak donosi serwis tabtech.de, tablet od Nvidii trafi na sklepowe półki w Niemczech już 14 sierpnia, czyli za równy tydzień.

Aktualizacja:

W tym samym terminie co podczas debiutu na niemieckim rynku, czyli w przyszłym tygodniu, urządzenia będą też wysyłane do klientów w Polsce. Zamówienia przedpremierowe można było składać już od 22 lipca. Ceny urządzenia prezentują się następująco: podstawowa wersja z łącznością Wi-Fi będzie kosztować 1199 złotych, tablet z modemem LTE i podwojoną pamięcią wyceniony został na 1549 złotych, a dedykowany kontroler to koszt 249 złotych.

źródło: tabtech.de