Znamy datę premiery Fable III na PC

Microsoft ujawnił długo wyczekiwaną datę premiery Fable III na PC. Planowany jest także dodatek o nazwie Traitor's Keep, który wyjdzie na Xboxa 360 już w marcu.

W trakcie February Showcase 2011 Microsoft ujawnił, że Fable III w wersji dla PC ukaże się w Europie 19 maja. Dwa dni wcześniej gra dostępna będzie w Stanach Zjednoczonych.

Wersja gry przeznaczona na Xboxa 360 trafiła na półki sklepowe w październiku zeszłego roku. Przedstawiciele odpowiedzialnych za produkcję firm, Microsoftu oraz Lionhead Studios, początkowo utrzymywali, że gra nigdy nie ukaże się w wersji na pecety (tak jak to miało miejsce w przypadku Fable II). W maju 2010 firmy zmieniły jednak decyzję i okazało się, że Xbox 360 nie będzie jedyną platformą na której będzie można pograć w Fable 3.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Komputerowa wersja gry ma posiadać kilka dodatkowych funkcji. Warto wspomnieć chociażby o nowo wprowadzonym trybie "hardcore", który charakteryzuje się podwyższonym poziomem trudności. Udoskonalona ma być także grafika.

Data premiery Fable 3 na PC to nie jedyne informację ze studia Lionhead. Już 1 marca ukazać ma się bowiem dodatek do konsolowej wersji gry. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będzie on nosił nazwę Traitor's Keep. Kosztować ma 7 dolarów i oferować trzy nowe poziomy - Ravenscar Keep, Clockwork Island i Godwin Estate. Każdy z nich posiada dodatkowe zadania niedostępne w podstawowej wersji gry.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: