Znamy datę premiery Realme 8. Na tego smartfona warto poczekać!

Realme oficjalnie pochwaliło się datą premiery nowych średniaków. Największy konkurent dla Redmi Note 10 zostanie zaprezentowany już 24 marca 2021 roku. Co wiemy o Realme 8 i Realme 8 Pro?

Realme przygotowuje się do premiery nowych średniaków, które zastąpią wprowadzone we wrześniu ubiegłego roku modele Realme 7 i Realme 7 Pro (zapoznaj się z naszym testem).

Materiały reklamowe Realme 8

Materiały reklamowe Realme 8

Smartfony z rodziny Realme 8 zostaną zaprezentowane już 24 marca 2021 roku.

Realme rozesłało do wybranych dziennikarzy technologicznych zaproszenia na premierę, która zostanie zorganizowana w formie wideokonferencji. Zaproszenie informuje, że debiut odbędzie się 24 marca 2021 roku o godzinie 15:00 czasu lokalnego w Polsce.

Największą nowością w nadchodzących modelach z rodziny Realme 8 ma być 108 MP aparat. Przed premierą Redmi Note 10 element ten zarezerwowany był dla znacznie droższych smartfonów.

Zaproszenie na premierę Realme 8

Zaproszenie na premierę Realme 8

W sieci mówi się, że 108 MP aparat Infinity Camera trafi do droższego modelu Realme 8 Pro. Bazowy Realme 8 zaoferuje 64 MP aparat.

Realme pochwaliło się również wyglądem plecków. Widać na nich sporą obudowę obiektywów oraz ogromny, błyszczący napis Dare to Leap będący sloganem reklamowym firmy.

W chwili obecnej nie znamy szczegółowej specyfikacji technicznej obu modeli. Prawdopodobne jest, że bazowy Realme 8 otrzyma procesor MediaTek Helio G95, ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala oraz baterię o pojemności 5000 mAh. Model Pro poza lepszym aparatem otrzyma procesor Snapdragon z serii 700.

Realme 8 Pro

Realme 8 Pro

Źródło: gsmarena.com