Znamy datę premiery nowych smartfonów Nexus

Google zapowiedziało konferencję podczas której zaprezentuje nowe smartfony z linii Nexus (a może Pixel?).

Firma Google poinformowała, że 4 października przeprowadzi konferencję, na której zaprezentuje nowości sprzętowe. W serwisie YouTube zamieściła krótki zwiastun, który kończy się prezentacją zarysu smartfona wyposażonego w obudowę cechującą się zaokrąglonymi narożnikami.

Google dodatkowo uruchomiło stronę internetową, którą znaleźć można pod adresem madeby.google.com. Zamieszczona na niej została podobna jak w zwiastunie animacja, z tą jednak różnica, że w kształt smartfona wkomponowano różne piękne zdjęcia. Na stronie można dodatkowo podać swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje na temat zbliżającego się wydarzenia.

Czego możemy oczekiwać?

Po zapowiedzianej konferencji Google możemy przede wszystkim oczekiwać prezentacji nowych smartfonów. Ostatnie spekulacje sugerują jednak, że nie będą one należały do linii Nexus, ponieważ Google zamierza zrezygnować z tego programu. Dwa nowe smartfony mają ponoć nosić oznaczenia Pixel i Pixel XL oraz pracować pod kontrolą systemu Android 7.1 Nougat.

Dodatkowo Google może zaprezentować gogle Daydream VR oraz Chromecast wspierający sygnał 4K. Ponadto być może dowiemy się nieco więcej o Google Home, czyli rywalu Amazon Echo: