Znamy datę wydania dodatku do Half-Life 2'a Aftermatch

Już 24 kwietnia powrócimy w fascynujący świat "Half-Life 2", wtedy to bowiem do sklepów ma trafić pierwszy oficjalny dodatek - Aftermath.

Akcja gry toczy się niedługo po wydarzeniach przedstawionych w wersji podstawowej. Znów udajemy się do City 17, zniszczonego przez eksplozję cytadeli, czego dokonaliśmy w "Half-Life 2". Naszym celem jest nadal walka z resztkami Combine.

W porównaniu do do podstawowej wersji gry, w dodatku poprawie ulegnie grafika (głównie dzięki zastosowaniu nowego systemu oświetlenia). Większego znaczenia mają również nabrać kontakty z postaciami pobocznymi.

Silnik zostanie również tak przebudowany, iż otoczenie stanie się jeszcze bardziej interaktywne niż przedtem. Mówi się nawet szeptem o wprowadzeniu do gry takich możliwości, jakie dawał nam niegdyś engine Red Faction (na przykład rozwalanie ścian...).

W grze pojawi się także znów nasza dobra znajoma - Alex. Tym razem będziemy mogli również przez chwilę pograć i jej postacią. Do tego czeka nas wiele, wiele innych nowości. Na szczęście kwiecień już blisko...