Znamy już datę premiery nowego Windowsa 8.1

Blisko rok temu Microsoft wypuścił na rynek swój przełomowy system Windows 8. Znany i lubiany interfejs okienkowy, który stał się standardem także wśród innych systemów operacyjnych, nagle zszedł na drugi plan. Twórca “okienek” stara się przekonać użytkowników, że wygodniej będzie im używać kafelków. A Windows 8.1, który rozwija interfejs Modern UI jeszcze bardziej zadebiutuje już niebawem.

Microsoft od lat jest liderem rynku systemów operacyjnych. Z edycji na edycję dopracowywał swój produkt, ale tak naprawdę założenia i sposób interakcji użytkownika niewiele się zmieniły od czasu wydania Windowsa 95, przez świetnego XP, aż do bardzo ciepło przyjętego 7. Najnowsze wydanie oznaczone numerem 8 porównywane jest często do Windowsa Vista, który nigdy nie miał zbyt dobrej opinii. Jeśli więc cykl Microsoftu, gdzie po nieudanym systemie pojawia się wydanie ciepło przyjęte przez użytkowników, to właśnie nadchodzący Windows 8.1 może okazać się sukcsesem.

Jego premiery możemy spodziewać się już 17 października, a do szerokiej sprzedaży trafi już następnego dnia. Data ta, po licznych w ostatnim czasie plotkach, została potwierdzona oficjalnie przez Microsoft. Co ciekawe, Windows 8.1 zostanie udostępniony do bezpłatnego pobrania przez klientów, którzy zakupili komputery z systemem Windows 8 lub wyposażyli się w niego na własną rękę. To bardzo dobry ruch Microsoftu, zwłaszcza że wersje developer preview pokazują, że w nowej wersji systemu zawarte jest wiele ułatwień dla użytkowników, którzy nie są przekonani do Modern UI - jak chociażby wspólna tapeta dla obu trybów oraz samouczek.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • Windows 11: Microsoft przywraca przypinanie skrótów do paska zadań
  • Patch Tuesday: łatki dla Windows 10, 8.1 oraz 7