Znamy nazwę kolejnej wersji Androida

Informacja ta została potwierdzona przez Google.

Na wszelki wypadek, gdyby ktoś jeszcze liczył, że Google powróci do starego systemu nazewnictwa systemu operacyjnego Android informujemy, że kolejna wersja mobilnej platformy, pod kontrolą której pracują setki milionów urządzeń to Android 11.

Znamy nazwę kolejnej wersji Androida

Źródło: techadvisor

Nie jesteśmy zaskoczeni, że Google wybrało nazwę Android 11. Dziesiąta odsłona mobilnego robota była pierwszą dużą aktualizacją, która została nazwana jedynie numerem. Fani z całego świata byli zaskoczeni, że Google porzuciło system nazewnictwa, który składał się zarówno z numeru, jak i nazwy słodkości. Od tego czasu można było już założyć, że Google nie wróci do starego systemu nazewnictwa. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez samo Google na sesji Android Dev Summit 2019. W aplikacji stworzonej na potrzeby tego wydarzenia można było znaleźć takie informacje:

Znamy nazwę kolejnej wersji Androida

Źródło: 9to5Google

Jak podaje 9to5Google firma Google na dobre porzuciła stosowanie nazw kodowych dla systemów operacyjnych z rodziny Android. Od teraz producent nie musi już przejmować się wyciekami na temat nazwy nowego systemu operacyjnego, a jak dobrze wiemy Google ma problem z utrzymywaniem informacji w tajemnicy. Świadczą o tym chociażby wielokrotne wycieki na temat najnowszego smartfona Google Pixel 4, o którym wiemy już praktycznie wszystko.

Fakt, że Google zdecydowało się na Androida 11 może wskazywać, że system przyniesie sporo nowości. Do tej pory aktualizacje, które wprowadzały niewielkie zmiany nie dostawały nowej numeracji. Z drugiej strony Google może chcieć dogonić Apple. W końcu iOS doczekał się już trzynastego wydania.