Znamy oficjalną datę premiery nowych iPhone'ów w Polsce

Apple w tym roku zaskoczyło klientów i zaprezentowało nie jeden, a dwa nowe telefony. Działające pod kontrolą systemu iOS 7 urządzenia o nazwach iPhone 5s oraz iPhone 5c zostały zaprezentowane w połowie września. Najwięksi fani Apple jeśli chcieli zdobyć wymarzony telefon w dniu premiery musieli wybrać się do kraju, gdzie trafił on do sklepów w pierwszej turze. Okazuje się jednak, że osoby, które chcą zakupić jednego z nowych iPhone’ów u nas w kraju, nie będą musiały długo czekać.

Apple dziś zapowiedziało, że nowe smartfony trafią do sprzedaży w Polsce w drugiej turze. Nasz kraj znalazł się na liście państw, w których sprzedaż iPhone’a 5s oraz iPhone’a 5c rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Na datę premiery wyznaczony został 25 października.

Jak podaje strona Apple lista krajów, w których nowe iPhone’y zadebiutują w drugiej turze, czyli 25 października jest następująca: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia Finlandia, Antyle Francuskie, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Litwa, Liechtenstein, Łotwa, Luksemburg, Macau, Malta, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Reunion Island, Rumania, Rosja, Słowacja, Słowenia, Południowa Korea, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan i Tajlandia.

Znamy oficjalną datę premiery nowych iPhone'ów w Polsce

iPhone 5S iPhone 5C

Data kolejnych premier to 1 listopada i odbędą się one w następujących krajach: Albania, Armenia, Bahrajn, Kolumbia, Salvador, Guam, Guatemala, India, Macedonia, Malezja, Meksyk, Mołdawia, Czarnogóra, Arabia Saudyjska, Turcja i ZEA. Jak widać, w drugiej turze znalazła się także Polska, co jest bardzo dobrą wiadomością. Teraz pozostało nam czekać na oficjalną informację dotyczącą polskich cen.

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.11.2021]
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [30.11.2021]
  • iPhone 13 w nowych kolorach! Znamy je z poprzednich modeli

Nie mamy jeszcze informacji, kiedy pojawią się nowe telefony Apple w sprzedaży u operatorów, którzy mają partnerstwo z Apple. Jak na razie do oferty wprowadził je Plus, ale znów są to modele ściągane “na własną rękę” w astronomicznych cenach - na tyle wysokich, że telefon w tanich abonamentach jest droższy, niźli od osób, które sprowadziły go samodzielnie i teraz sprzedają na Allegro.