Znamy pełną listę wystawców na E3

Wielu graczy bez entuzjazmu przyjęło decyzję o przekształceniu Electronic Entertainment Expo w E3 Media & Business Summit 2007. "To koniec targów" - mówiono - "Zostanie tylko Tokio i Lipsk". Cóż, wiele wskazuje na to, że tak faktycznie będzie. Swoją obecność na "nowych" E3 Media & Business Summit 2007 jak na razie zapowiedziało jedynie 33 wystawców.

Trzeba przyznać, że to niezbyt wiele. W końcu, "stare" i "zbyt skomercjalizowane" Electronic Entertainment Expo 2006 przyciągnęło aż 400 wystawców i 60 000 zwiedzających. Teraz liczba ta zmalazła do 33 firm i około 3500 miejsc dla gości...

Założenie było w gruncie rzeczy niezłe: "Koniec z wystawami, pokazami i panienkami. E3 Media and Business Summit ma być kameralnym spotkaniem producentów i wydawców z całego świata. Ułatwi to promocję mniejszym firmom i wprowadzi do branży powiew świeżości." Niestety, praktyka pokazuje, że pomysł jest co najmniej średnio trafiony.

Jak na razie swoją obecność na E3 2007 (11-13 lipca 2007 ) potwierdziło tylko 33 wystawców. Co ważne, lista firm zawiera jedynie prawdziwych gigantów (i to nie wszystkich, np. brakuje Blizzarda). Zresztą, zobaczcie sami:

1C Company, Activision, Akella, Atari, Atlus, Bethesda Softworks, Disney Interactive Studios, Capcom, Codemasters, Crave Entertainment, Eidos, Electronic Arts, Konami, LucasArts, Majesco, Microsoft, Midway, Namco Bandai Games, NCsoft, Nintendo, Sega, Sony Computer Entertainment, Sony Online Entertainment, Square Enix, Take-Two Interactive, THQ, Ubisoft, Vivendi Games, Warner Bros. Interactive Entertainment.

I gdzie tu miejsce dla owych małych firm, które nie mogły się wybić na poprzednich E3? Pusto. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że Ci którzy się pojawią zaprezentują coś naprawdę fajnego. Jeśli nie, to cóż... "Zostanie tylko Tokio i Lipsk".