Znamy potencjalną cenę OPPO Find N2 Flipa! Czy będzie droższy niż Galaxy Z Flip 4?

Składany smartfon ma już wkrótce zadebiutować na globalnym rynku.

Źródło: OPPO

Czy OPPO Find N2 Flip będzie tańszy niż Galaxy Z Flip 4?

Składany smartfon Samsunga nie ma zbyt wielu konkurentów na europejskim rynku. Do jego najważniejszych oponentów należy w tym momencie Motorola RAZR 2022, która jest w wielu aspektach o wiele lepszym smartfonem (posiada, między innymi, większy ekran zewnętrzny oraz mniej widoczne zgięciu na głównym wyświetlaczu), jednak kosztuje niemalże o 1000 zł więcej. Z Flip 4 będzie miał jednak kolejnego przeciwnika, którym zostanie OPPO Find N2 Flip, a do sieci trafiły właśnie przecieki dotyczące europejskich cen urządzenia.

Smartfon najprawdopodobniej zadebiutuje w jednej wersji oferującej 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB miejsca na pliki użytkownika. Cena flagowca będzie się wahać między 1100 euro (5181 zł), a 1200 euro (5664 zł). Ostateczna kwota może oczywiście ulec zmianie, ale przyjmując, że smartfon kosztowałby w Polsce około 1150 euro (wybrałem środkową cenę, która przy dzisiejszym kursie wynosi 5416 zł) to jego cena na tle pozostałych składanych smartfonów prezentowałaby się następująco (w przypadku telefonów, które są już w sprzedaży wziąłem pod uwagę najtańsze możliwe oferty na podany wariant):

Galaxy Z Flip 4 8/256 GB

  • 4749 zł

OPPO Find N2 Flip 8/256 GB

  • 5416 zł

Motorola RAZR 2022 8/256 GB

  • 5699 zł

Czy Galaxy Z Flip 4 ma się czego obawiać?

Znamy potencjalną cenę OPPO Find N2 Flipa! Czy będzie droższy niż Galaxy Z Flip 4?

Źródło: OPPO

Składany flagowiec Samsunga zdecydowanie ma się czego obawiać. Nowy smartfon marki OPPO został wyposażony w ekran zewnętrzny o przekątnej 3.26-cala, który będzie wyraźnie większy niż ten w urządzeniu Samsunga. Koreański smartfon posiada zewnętrzny wyświetlacz w rozmiarze 1.9-cala, tak więc różnica jest ogromna.

Zobacz również:

Mogłoby się wydawać, że nie ma to aż tak dużego znaczenia, jednak obecność wygodnego ekranu na obudowie składanego flagowca umożliwia korzystanie z niego bez otwierania telefonu. W praktyce przekłada się to na zużycie energii oraz wygodę użytkowania smartfona.