Znamy scenarzystę i producenta kolejnego prequelu "Gry o Tron"!

"Dunk & Egg" to kolejny serial opowiadający historię Westeros przed wydarzeniami znanymi z "Gry o Tron". Właśnie poznaliśmy jego producenta!

Stacja HBO nie zraziła się krytycznymi ocenami dwóch ostatnich sezonów swojego największego serialu - Gry o Tron - i aktywnie pracuje nad kolejnymi produkcjami, osadzonymi w tym świecie. Wiemy już, że na zaawansowanym etapie są prace nad Rodem Smoka. Serial opowiadający o Tańcu Smoków, czyli wewnętrznej wojnie pomiędzy członkami rodu Targaryenów zadebiutuje w 2022 roku na platformie HBO Max. Teraz natomiast otrzymujemy pierwsze informacje dotyczące kolejnej produkcji.

O Dunk & Egg usłyszeliśmy już na początku tego roku, jednak przez kolejne miesiące stacja nie dzieliła się w zasadzie żadnymi informacjami na temat tego serialu. Wiemy, że będzie on operaty o cykl opowiadań "Opowieści z Siedmiu Królestw". których autorem jest oczywiście George R.R. Martin. W serialu skupimy się na losach rycerza Dunka, czyli Ser Duncana Wysokiego oraz jego giermka Jaja. Ser Duncan Wysoki zapisał się w historii Westeros jako jeden z najwybitniejszych Lordów Dowódców Królewskiej Gwardii, a giermek, ukrywający się pod pseudonimem Jajo to późniejszy król Westeros, Aegon Piąty z rodu Targaryenów. Wydarzenia przedstawione w utworach Martina dzieją się około 90 lat przed historią znaną z Gry o Tron.

Zobacz również:

  • HBO GO usuwa ten serial! Dlaczego?
  • "Ród Smoka" - co wiemy o prequelu "Gry o Tron" od HBO? [23.01.2022]
  • Brooklyn 9-9 z 7 sezonem na Netflix. Kiedy premiera?

Te informacje znane były już jednak wcześniej. Teraz w końcu dowiedzieliśmy się, kto będzie odpowiedzialny za jego produkcję oraz scenariusz. Portal Variety donosi, że tą osobą będzie Steve Conrad. Dotychczas pełnił on rolę scenarzysty na planach takich filmów jak Cudowny chłopak, Sekretne życie Waltera Mitty oraz serialu Amazon Prime Patriota. Był on także jednym z producentów tej serii.

W chwili obecnej nie dysponujemy jednak większą ilością informacji na temat serialu. Spodziewamy się, że jego premiera odbędzie się w 2023 roku. Warto też pamiętać, że HBO pracuje nad kolejnymi produkcjami ze świata wykreowanego przez George'a R.R. Martina. W planach jest już 1000 okrętów, opowiadających historię księżniczki Nymerii oraz trzy seriale animowane.

Zobacz także: "Ród Smoka" - co wiemy o prequelu "Gry o Tron" od HBO? [1.12.2021]