Znamy specyfikację Xiaomi 13! Na pokładzie nowy procesor oraz lepszy obiektyw

Do sieci wyciekły informacje dotyczące kolejnego flagowca popularnej marki.

Znamy specyfikację Xiaomi 13! Na pokładzie nowy procesor oraz lepszy obiektyw

Źródło: PCWorld

Xiaomi 13 ma zadebiutować na rynku jeszcze przed końcem 2022 roku. Smartfon najpierw pojawi się w Chinach, a w pierwszym kwartale przyszłego roku trafi do szerszej dystrybucji. Trzeba przyznać, że popularna marka nie zwalnia tempa, a kolejne urządzenia od Xiaomi pojawiają się bardzo często. Zaledwie dwa miesiące temu pisaliśmy o premierze urządzeń z serii oznaczonej numerem 12 (Xiaomi 12T oraz Xiaomi 12T Pro), a do sieci już wyciekają informacje o kolejnych flagowcach firmy.

Xiaomi 13 niemalże na pewno zostanie oparty na procesorze Snapdragon 8 Gen 2. Ta sama jednostka zostanie wykorzystana przy konstrukcji takich smartfonów jak: OnePlus 11, droższe modele Vivo X90, OPPO Find X6 oraz Galaxy S23. Chiński producent nie będzie więc odstawał od swojej konkurencji. Flagowiec ma także otrzymać zestaw trzech obiektywów na czele z aparatem głównym o rozdzielczości 50 Mpix. Istotną informacją jest także szybkość ładowania, która w przypadku Xiaomi 13 ma być znacznie przyspieszona przez ładowarkę o mocy 120 W.

Zobacz również:

W sieci pojawiły się jedne z pierwszych renderów, które przedstawiają potencjalny wygląd flagowca. Muszę przyznać, że nowy model podoba mi się bardziej od poprzednika, choć przypomina mi pewnego popularnego smartfona konkurencji.

Rozmieszczenie kamer przywodzi na myśl urządzenia marki Apple, choć warto zaznaczyć, że wygląd Xiaomi 13 nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony. Flagowiec będzie miał sporą konkurencję, bo w podobnym czasie na rynku pojawi się wiele innych urządzeń od równie dużych producentów. Dajcie znać, na którą z nadchodzących premier czekacie najbardziej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: