Znamy specyfikację iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro MAX! Sprawdź, czym różnią się od tańszych modeli iPhone'a 14

Do sieci trafiły kolejne przecieki dotyczące tegorocznych flagowców marki Apple. Tym razem padło na modele Pro oraz Pro MAX, które będą droższymi wariantami smartfona.

Znamy specyfikację iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro MAX! Sprawdź, czym różnią się od tańszych modeli iPhone'a 14

Źródło: Twitter.com / Shadow_Leak

iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro MAX - Specyfikacja

iPhone 14 Pro zadebiutuje na rynku we wrześniu tego roku. Smartfon będzie jedną z dwóch droższych wersji urządzenia, do których zalicza się również model Pro MAX. W sieci pojawił się przecieki, sugerujące specyfikację przyszłych flagowców Apple.

Droższe warianty iPhone'a 14 otrzymają nowy procesor Apple A16 Bionic, który nie zostanie zaimplementowany w podstawowych modelach urządzenia. Tańsze wersje będą korzystały z zeszłorocznego Apple A15 Bionic. Warto jednak zauważyć, że amerykańska firma posiada świetnie zoptymalizowany system iOS, dzięki któremu różnice w wydajności między poszczególnymi wariantami smartfona nie powinny być zauważalne podczas codziennego użytkowania.

Zobacz również:

Oprogramowanie nie pomoże jednak zrekompensować innej istotnej modyfikacji, która trafi jedynie na iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro MAX, a jest nią 120 Hz odświeżanie ekranu. W tym przypadku różnice w płynności animacji będą wyraźnie dostrzegalne. Tańsze modele ominie również, znana z Androida, funkcja Always on Display. Umożliwia ona wyświetlanie informacji, takich jak godzina czy powiadomienia, na wygaszonym ekranie smartfona.

iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro MAX otrzymają także subtelne wcięcie na kamerę do selfie, które zastąpi notcha. Różnice będą z pewnością obejmowały ceny za poszczególne modele. Według przecieków, za droższe warianty zapłacimy około 900 zł więcej (różnica między modelem 14, a 14 Pro).

Dokładne porównanie między poszczególnymi wersjami urządzenia zobaczymy już dzisiaj podczas konferencji Apple. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a o tym co zobaczymy w trakcie prezentacji oraz jak ją oglądać możecie przeczytać tutaj.

Aktualizacja: 07 września 2022 10:34