Znamy zwycięzcę polskiego FIFA Interactive World Cup 2008

Miniony weekend przyniósł nam odpowiedź na pytanie o najlepszego w Polsce zawodnika gry FIFA 08. Polskie eliminacje do międzynarodowego finału turnieju FIFA Interactive World Cup 2008 wygrał Karol Rogaczewski ze Smętowa Granicznego. Wiemy już, że to właśnie ten zawodnik pojedzie na wielki finał do Berlina.

W polskich eliminacjach FIFA Interactive World Cup 2008 wzięło udział 519 graczy. Każdy z nich reprezentował naprawdę wysoki poziom. Wszyscy zawodnicy walczyli z nadzieją zdobycia tytułu ogólnopolskiego Mistrza Polski i reprezentowania kraju 24 maja w Berlinie podczas Wielkiego Finału turnieju.

Karol Rogaczewski wygrał opłacany przez organizatorów wyjazd do Berlina, gdzie w sumie 32-osobowa grupa najlepszych graczy wirtualnej piłki nożnej będzie walczyć o tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2008 i nagrodę 20 000 USD. Zwycięzca Wielkiego Finału weźmie udział w specjalnej Światowej Gali Mistrzów FIFA w grudniu 2008 roku, gdzie będzie miał okazję spotkać przedstawicieli światowej piłki nożnej.

Znamy zwycięzcę polskiego FIFA Interactive World Cup 2008

Po finałowym meczu zwycięzca powiedział krótko: "Bardzo cieszę się, że wygrałem polskie eliminacje i będę reprezentował kraj na Wielkim Finale FIFA Interactive World Cup 2008 w Berlinie."

Polskie eliminacje są jednym z 20 turniejów kwalifikacyjnych, jakie odbywają się na sześciu kontynentach od października 2007 do kwietnia 2008 roku. Zmagania zakończą się Wielkim Finałem, który odbędzie się w Berlinie, 24 maja 2008.

FIFA Interactive World Cup 2008, jako jedyny na świecie turniej gier wideo zatwierdzony przez organizację FIFA łączy eliminacje w grę FIFA 08 od EA SPORTS rozgrywane drogą on-line i off-line na PLAYSTATION 3 i PLAYSTATION Network.

W zeszłorocznych zawodach, w których brało udział tysiące zawodników, zwyciężył 17-letni Andries Smit z Amsterdamu (Holandia). Podczas mającej miejsce z Zurychu Światowej Gali Mistrzów FIFA, został on mianowany przez swojego rodaka Edgara Davidsa, znanego na arenie międzynarodowej gracza, trzecim Interaktywnym Mistrzem Świata FIFA.

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup 2008 dostępnych jest na stronie imprezy.