Znany haker znowu przed sądem

Należąca do koncernu News Corp. firma NDS została oskarżona przez DISH Network o wynajęcie hakera, który miał włamać się do sieci satelitów EchoStar należących do DISH. W tej sprawie zeznawał już słynny specjalista ds. bezpieczeństwa Chrisopher Tarnovsky - to właśnie on miał sforsować zabezpieczenia Echostar.

Przyznaje on, że został wynajęty przez NDS i otrzymał 20 000 dolarów w gotówce, które zostały przesłane z Kanady.... ukryte wewnątrz elektronicznego urządzenia. Tarnowsky mówi jednak, że zlecono mu sprawdzenie bezpieczeństwa sieci NDS oraz opracowanie dodatkowych zabezpieczeń. Zaprzecza, by włamywał się do sieci EchoStar i przeprogramowywał ją.

To kolejna sprawa sądowa, w której bierze udział Tarnovsky. Mężczyzna przez lata zarabiał na życie świadcząc usługi osobom produkującym pirackie karty umożliwiające bezpłatne odbieranie płatnych kanałów telewizyjnych. Później zmienił front i został zatrudniony przez NDS. Firma ta została oskarżona przez Canal+ o to, że zleciła Tarnovsky'emu złamanie kodów konkurencji i umieszczenie ich w Sieci. Sprawa zakończyła się polubownie, gdy Vivendi (właściciel Canal+) sprzedał swoją sieć satelitów Telepiu koncernowi News Corp. Częścią transakcji było odstąpienie od oskarżenia.

Tarnovsky od roku nie pracuje dla NDS, ale obecne kłopoty sprowadził na siebie sam. Podczas jednej z konferencji hakerskich powiedział, że na zamówienie NDS złamał kody EchoStar.

Firma DISH Network domaga się od News Corp. odszkodowania.