Znany leakster z ostrzeżeniem od Apple!

Bardzo wiarygodny leakster, znany jako Kang, a także kilku innych nieokreślonych leaksterów, podobno otrzymali ostrzeżenia od prawników reprezentujących Apple.

Źródło: Laurenz Heymann / Unsplash

Według postów na koncie Weibo Kanga, Apple niedawno zlecił kancelarii prawnej do wysyłania listów upominawczych do kilku leaksterów. List rzekomo upominał, że nie wolno ujawniać informacji o niewydanych projektach Apple, ponieważ może to dać konkurentom firmy cenne informacje i "wprowadzać w błąd klientów, ponieważ to, co jest ujawnione może nie być dokładne." Podobno Apple przechwycił zrzuty ekranu z konta Weibo Kanga jako dowód, gdzie mówił o problemach, jakich doświadczył podczas używania iPhone'a, o dacie wydania produktu i o sugestiach dotyczących zakupu. Kang postanowił wydać swoją osobistą opinię na temat sytuacji.

Nigdy nie opublikowałem nieujawnionych zdjęć produktu, a także nie sprzedałem swoich informacji na temat urządzeń Apple.

Zobacz również:

  • Kupić iPhone 12 teraz czy zaczekać na premierę iPhone 13?
  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [30.07.2021]
  • Apple walczy z przeciekami. Uważaj - możesz trafić na policję!

Kang zasugerował, że będzie od teraz usuwał niektóre poprzednie posty na mediach społecznościowych i wyraził potrzebę "tonowania" postów o Apple, ponieważ "mówienie będzie kontrolowane." Argumentował, że nie wprowadził w błąd konsumentów i powiedział także, że jest to jego prawem, aby móc dzielić się swoim odczuciami na temat użytkowania iPhone'a. Na koniec dodał:

Firma nie powinna ingerować w moje konto Weibo.

Kang ostrzegł również innych blogerów:

Jeśli nie chcecie spowodować sobie problemów... to nie publikujcie niczego, czego Apple nie chce powiedzieć opinii publicznej. Nawet jeśli nie podpisaliście żadnej umowy... uważają, że jest to naruszenie i nadużycie informacji handlowych.

Sprawdź także: iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki