Znany serwis hostingowy Hotfile zostaje zamknięty mimo ugody

Kolejny po MegaUpload znany serwis hostingowy zostaje zamknięty w obliczu oskarżeń o przechowywanie na swoich serwerach pirackich materiałów. Hotfile, bo o nim mowa, zniknął z sieci pozostawiając po sobie jedynie lakoniczne oświadczenie. Stało się tak pomimo podpisania przez twórców ugody z MPAA i zobowiązania do zapłaty 80 milionów dolarów.

Dokładna przyczyna zamknięcia strony Hotfile nie jest znana, ale trudno nie powiązać tego ruchu z podpisaniem przez twórców serwisu ugody z amerykańską organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi o nazwie MPAA (The Motion Picture Association of America).

W ramach ugody serwis miał przyzwolenie na dalsze funkcjonowanie pod warunkiem zastosowania specjalnych filtrów wykrywających materiały zamieszczone przez użytkowników nieposiadających do nich praw. Hotfile musi do tego musiał zapłacić 80 milionów dolarów kary, co i tak jest znacznie łagodniejsze, niż pół miliarda dolarów, których MPAA żądała na początku.

Znany serwis hostingowy Hotfile zostaje zamknięty mimo ugody

Zamknięcie Hotfile

Sprawa przeciwko Hotfile toczyła się już od lutego 2011 roku. MPAA złożyło pozew żądając pół miliarda dolarów odszkodowania za to, że na serwerach Hotfile obecne były materiały objęte prawem autorskim. Rozprawa miała odbyć się już w poniedziałek, ale oba podmioty zawarły ugodę jeszcze zanim spotkały się na sali sądowej.

Cała strona Hotfile znikła z sieci, tak samo jak przechowywane na serwerach materiały. Jedyne co zostało, to krótki i enigmatyczny komunikat informujący o zamknięciu strony. Ugoda z MPAA nie została podana jako oficjalna przyczyna zamknięcia, ale strona została zdjęta z sieci w kilka godzin po publicznym ogłoszeniu ugody.

źródło: neowin.net