Zniszczyli siedzenia autobusu. Posiedzą za drukowanie banknotów

Policjanci z Dębicy zatrzymali pięciu młodych mężczyzn podejrzanych o wandalizm. Przy jednym z nich znaleźli trzy banknoty o tych samych numerach seryjnych. Prawdopodobnie wydrukował je na domowej drukarce.

Policjanci interweniowali w środę w związku z dewastacją autobusu PKS. Udało im się zatrzymać na gorącym uczynku pięciu młodych mieszkańców powiatu dębickiego (w wieku 18 - 20 lat), którzy zniszczyli siedzenia autosana.

O ile za ten czyn wandalom raczej niewiele grozi (straty oszacowano na 2000 zł, postawiono im już zarzuty uszkodzenia mienia), o tyle sprawa "nabrała rumieńców" po znalezieniu u jednego z nich trzech 50-złotowych banknotów posiadających identyczne numery seryjne.

W domu podejrzanego o drukowanie "fałszywek" 18-latka policjanci znaleźli kolejnych 7 podrobionych banknotów, tym razem 200-złotowych. Dodatkowo zabezpieczyli (również podczas przeszukania mieszkania jednego z jego kolegów) sprzęt komputerowy i drukarki, które mogły posłużyć do fałszerstwa.

Wobec dwóch podejrzanych mężczyzn prokuratura zastosowała dozór policyjny. Obecnie funkcjonariusze próbują ustalić ile fałszywych banknotów mogło zostać wydrukowanych i gdzie były rozprowadzane.