Znów chodzą plotki o połączeniu Androida i Chrome OS w jeden system

Nie pierwszy raz słyszymy o tym, że Android i Chrome OS mają zostać połączone w jeden system operacyjny. Tym razem takie informacje pochodzą z dobrego źródła, ale nadal nie jest to pewny scenariusz.

O połączeniu Androida (oprogramowanie do smartfonów i tabletów) z systemem Chrome OS (łączącym jądro Linuksa i interfejs przeglądarki Chrome) w jeden system operacyjny mówi się od dawna. Do tej pory nic nie wskazywało jednak na to, że coś takiego faktycznie może mieć miejsce.

Ostatnio pojawiły się kolejne plotki na temat połączeniu dwóch systemów Google'a w jeden. Źródłem informacji jest Wall Street Journal, a taki scenariusz miałby być konsekwencją przekształcenia się Google w holding Alphabet, którego Google jest teraz częścią.

Jeden system operacyjny będący połączeniem Androida i Chrome OS miałby zadebiutować na rynku w 2017 roku. Źródła Wall Street Journal twierdzą, że już w przyszłym roku miałaby się pojawić wersja poglądowa nowego oprogramowania.

Chromebooki to laptopy z systemem Chrome OS

Chromebooki to laptopy z systemem Chrome OS

Chrome OS miałby w przyszłości stać się częścią systemu mobilnego. Dzięki temu Android z pełną przeglądarką Chrome, a nie tylko jej mobilnym wariantem, mógłby być instalowany na nowym typie urządzeń. Oprócz smartfonów i tabletów mógłby wtedy napędzać notebooki i desktopy.

Nie wiadomo jednak, czy te doniesienia się potwierdzą. Google wielokrotnie powtarzało, że nie ma zamiaru łączyć obu systemów mobilnych. Po wprowadzeniu na rynek Alphabet plany mogły się oczywiście zmienić, ale na oficjalne potwierdzenie tych informacji trzeba jeszcze poczekać.