Znowu! MIUI 12.5 Enhanced psuje POCO F3. Co się dzieje?

MIUI 12.5 Enhanced miało naprawić ciągnące się od miesięcy problemy z nakładką od Xiaomi. Tymczasem w przypadku POCO F3 dostajemy dodatkowe problemy i usterki.

Xiaomi od kilku miesięcy walczy z autorską nakładką graficzną. Firma powołała specjalny sztab programistów, przeprosiła użytkowników i zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej wersji MIUI 12.5 Enhanced, która skupia się na poprawkach błędów i optymalizacji wykorzystania podzespołów.

POCO F3
Źródło: mi-home.pl

POCO F3

Źródło: mi-home.pl

Niestety w przypadku POCO F3 aktualizacja do MIUI 12.5 Enhanced ma na urządzenie destrukcyjny wpływ. Okazuje się bowiem, że wybrani użytkownicy mają problemy z częstymi restartami i całkowitym wykorzystaniem dostępnej pamięci operacyjnej.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [24.09.2021]
  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 23.09.2021]
  • Duże zmiany w Xiaomi! Trzy lata aktualizacji Androida!

MIUI 12.5 Enhanced miało trafić na kompatybilne urządzenia na całym świecie do końca 2021 roku. Tymczasem wybrane telefony już otrzymują aktualizację. Niestety Xiaomi nieco się pośpieszyło.

Użytkownicy POCO F3 donoszą, że po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania układowego ich urządzenia dosłownie przestają działać.

Proces o nazwie framework powoduje restarty urządzenia. Wszystko ze względu na zajęcie całej dostępnej pamięci operacyjnej.

Producent nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Do czasu rozwiązania problemu nie zalecamy instalacji oprogramowania o numerze kompilacji V12.5.3.0.RKHMIXM. Na szczęście system operacyjny nie jest dostępny na europejskie modele POCO F3.

AKTUALIZACJA 13.09.2021

Xiaomi potwierdziło występowanie problemy z losowymi restartami POCO F3 po aktualizacji do najnowszego oprogramowania z nakładką MIUI 12.5 Enhanced. Usterka występuje w momencie gdy telefon nie jest używany, a ekran pozostaje wyłączony. Częstotliwość zjawiska zależy od konkretnego egzemplarza.

POCO potwierdza problemy z MIUI 12.5 na POCO F3
Źródło: c.po.co

POCO potwierdza problemy z MIUI 12.5 na POCO F3

Źródło: c.po.co

Producent przekazał, że w przypadku niektórych modeli POCO F3 po zainstalowaniu oprogramowania o numerze kompilacji V12.5.3.0.RKHMIXM dochodzi do problemów z restartami w losowych momentów. Udostępnianie systemu operacyjnego zostało wstrzymane. POCO przekazało, że naprawiona wersja zostanie udostępniona w środę - 15 września 2021 roku.

Aktualizacja: 13 września 2021 13:07