Znowu Rzym

Okres panowania Cesarstwa Rzymskiego cieszy się ostatnimi czasy, dużym powodzeniem wśród autorów gier startegicznych i już wkrótce, dzięki firmie Cenega Poland do naszych sklepów zawita ciekawie zapowiadająca się gra pod tytułem Celtic Kings.

Gra oparta jest o nadchodzący film i książkę Normana Spinrada pod tym samym tytułem, a rozgrywka będzie toczyć się w czasie rzeczywistym, łącząc elementy strategii, role-playing i przygody. Celtic Kings oferuje zabawę zarówno w trybie gry pojedynczej jak również wieloosobowej poprzez sieć lokalną lub Internet, w której udział może wziąć do ośmiu graczy na raz.

W grze dostępne będą dwie nacje do kontrolowania - Galia lub Rzym, posiadające ponad 50 różnych jednostek i bohaterów (Wercyngetoryks, Cezar itd.),a walki będą toczone na ogromnych mapach o rozmiarach dochodzących nawet do 32000x32000 pikseli. W Celtic Knights gracze znajdą unikalny system ekonomiczny i zasady prowadzenia bitew, przewidujące występowanie bohaterów dowodzących armiami, system doświadczenia jednostek oraz różną szybkość poruszania się jednostek zależną od poziomu zmęczenia. Kampania w trybie gry pojedynczej oferuje 40 do 60 godzin rozgrywki.

Celtic Kings w polskiej wersji językowej trafi do naszych sklepów już w lutym bieżącego roku w cenie 99,90 PLN.

Wymagania sprzętowe:

- Windows 98/2000/ME/XP

- Pentium II 400 MHz

- 64 MB RAM

- karta graficzna zgodna z DirectX 8.1

- karta dźwiękowa

- CD-ROM x4