Znowu kłopoty z PS3

Wygląda na to, że koncern Sony ma kolejne kłopoty z konsolą PlayStation 3. Tym razem wydaje się one dotyczyć usługi, która umożliwiałaby posiadaczom tego urządzenia prowadzenie rozgrywek online.

Firma Neversoft (twórca niezwykle popularnej serii gier Tony Hawk) poinformowała, że Tony Hawk's Project 8 w wersji dla PS3 zadebiutuje w listopadzie, jednak opcja gry online nie będzie dostępna. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż Neversoft "wciąż nie otrzymał wszystkich bibliotek i nie wie, w jaki sposób będzie działał moduł pozwalający na prowadzenie sieciowych rozgrywek za pomocą PlayStation 3". O tym, jak działa online wspomniana gra, mogą natomiast przekonać się posiadacze Xboksa 360, którzy korzystają z usługi Xbox Live.

Inni developerzy znajdują się w podobnej do Neversoftu sytuacji. Również nie otrzymali jeszcze od Sony danych, niezbędnych do tego, by gracze mogli rywalizować ze sobą za pośrednictwem Sieci. Teoretycznie możliwe jest późniejsze uaktualnienie gry i pobranie odpowiednich komponentów, które pozwolą na gry w Sieci, jednak, jak na razie, to tylko spekulacje. Nie wiadomo, czy poprawki zostaną udostępnione.