Zobacz czy jesteś bezpieczny

Bezpłatny program AOL Active Security Monitor w wersji 1.0 umożliwia sprawdzenie zainstalowanych zabezpieczeń w komputerze. Aplikacja potrafi też zasugerować użytkownikowi, co można jeszcze ulepszyć i w jaki sposób to zrobić.

Zobacz czy jesteś bezpieczny
Aplikacja monitoruje komputer w czasie rzeczywistym i sprawdza system pod kątem wrażliwości na infekcje wirusów, trojanów, kradzież danych, sieciowych intruzów, szpiegów lub inne niebezpieczeństwa. Program nie wymaga rejestracji w serwisie AOL i nie są na niego nałożone żadne ograniczenia.

Zasada działania polega na wyszukiwaniu zainstalowanych narzędzi do ochrony komputera: antywirusów, zapór sieciowych, zabezpieczeń sieci bezprzewodowej, używanej przeglądarki, regularnych aktualizacji systemu operacyjnego itp. Na tej podstawie aplikacja przyznaje "punkty bezpieczeństwa" określające całkowity poziom zabezpieczenia komputera. Po przeegzaminowaniu maszyny wyświetlają się porady i wskazówki, co można jeszcze ewentualnie ulepszyć. Intuicyjny interfejs oraz kreatory zmniejszające potencjalne ryzyko ataku sprawiają, że każdy użytkownik powinien sięgnąć po to narzędzie diagnostyczne.

Program działa w systemach Windows 2000 oraz XP.

Pobierz plik