Zobacz jak wygląda złodziej MacBooka

Niejaki Joshua Kaufman padł ofiarą złodzieja, który ukradł mu MacBooka. Na szczęście miał zainstalowane na komputerze specjalne oprogramowanie, dzięki któremu mógł robić przestępcy zdjęcia. Zapraszamy do galerii!

Zdjęcie z podpisem "naprawdę nie chcę wiedzieć co ten facet robi z moim MacBookiem"

Zdjęcie z podpisem "facet utkwił majaczący wzrok na moim MacBooku"

Zdjęcie z podpisem "facet śpi na kanapie obok mojego MacBooka"

Polecamy:

MacBook został skradziony 21 marca z apartamentu Kaufmana w Oakland. Na szczęście zainstalował on w grudniu na nim aplikację o nazwie Hidden, która ma za zadanie pomóc w takich sytuacjach.

Wszystko co musi zrobić poszkodowany to zgłosić kradzież na stronie internetowej programu. Wówczas to Hidden niezauważalnie wkracza do akcji i w momencie podłączenia komputera do sieci potrafi go śledzić oraz robić zdjęcia złodziejowi przy wykorzystaniu wbudowanej kamery iSight. Co więcej, może również wykonywać zrzuty ekranu.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [20.01.2022]
  • MacBook Air 2021/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [19.01.2022]

Joshua Kaufman pomimo tego, że powiedział policji gdzie się znajduje jego komputer, nie doczekał się stosownej reakcji z jej strony. Postanowił więc działać na własną rękę i utworzył na platformie mikroblogowej Tumblr wpis pod tytułem "Ten facet ma mojego MacBooka".

Korzystając z możliwości programu Hidden umieścił w nim również kilka różnych zdjęć, których podpisy dokładnie przedstawiały sytuacje na nich uwiecznione, czyli:

- "facet śpi na kanapie obok mojego MacBooka"

- "naprawdę nie chcę wiedzieć co ten facet robi z moim MacBookiem"

- "facet utkwił majaczący wzrok na moim MacBooku"

- "facet odjeżdża daleko z moim MacBookiem".

Ponadto znalazły się tam również zrzuty ekranu przedstawiające jak:

- "facet kasuje moje konto na MacBooku"

- "facet loguje się na swoim koncie Google na moim MacBooku".

Kaufman zapytany o to, czy ma nadzieję na odzyskanie komputera przyznał, że "wierzy w moc dobra".

Cała historia skończyła się w końcu szczęśliwie. Wczoraj Kaufman poinformował bowiem, że otrzymał telefon, w którym miły funkcjonariusz poinformował o aresztowaniu złodzieja. Przykro tylko, że policja zmusiła się do działania dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media.

Kaufman niestety nie podał informacji, czy odzyskał MacBooka. Biorąc jednak pod uwagę radosny ton jego ostatniego wpisu (ARRESTED! An Oakland police officer just called me to let me know that they arrested the guy in my photos! BOOYA!) w ciemno można założyć, że tak!