Zobacz najmniejszy aparat cyfrowy na świecie

W ofercie firmy Hammacher Schlemmer pojawił się interesujący aparat cyfrowy. Co w nim takiego interesującego? Wymiary, a właściwie..."brak wymiarów".

Egzotyczna na naszym rynku firma Hammacher Schlemmer wprowadziła do swojej oferty, jak twierdzi, najmniejszy cyfrowy aparat fotograficzny na świecie.

Urządzenie faktycznie zaskakuje swoimi niewielkimi gabarytami. Mierzy bowiem zaledwie 2,86 x 2,54 x 2,70 cm, co oznacza, że z powodzeniem może się zmieścić na końcu palca (co zresztą widać na zdjęciu).

Zobacz również:

  • Recenzja: Nikon Coolpix W300

Sprzęt to jednak nie żadna atrapa. Wyposażony został bowiem w 2-megapikselowy sensor pozwalający na wykonywanie zdjęć (JPG) w rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli oraz narywanie filmów VGA (AVI) z prędkością 30 kl./sek. Zapisuje je na dołączonej do zestawu karcie microSD o pojemności 2 GB (można też skorzystać z 32-gigabajtowego nośnika) oraz przesyła do komputera za pomocą interfejsu USB 2.0.

Całość zasilana jest akumulatorem, który po godzinnym ładowaniu (za pomocą kabla USB) pozwalać ma urządzeniu na 0,5 godziny pracy. Warto też wspomnieć o wizjerze oraz ostrości ustawianej ręcznie poprzez przekręcanie pierścienia na miniaturowym obiektywie.

Wydaje się, że normalne korzystanie z takiego aparatu raczej nie ma większego sensu. Z pewnością jednak, gdy wyciągniemy go w towarzystwie, będziemy mogli liczyć na to, że skupimy na sobie uwagę.

Aparat został wyceniony na 100 USD.