Zobacz zdjęcie podstawki F1 dla układów AMD APU Llano

W Sieci pojawiły się zdjęcia nowej podstawki AMD F1. Przeznaczona ona jest dla nadchodzących "hybrydowych" układów APU o kodowej nazwie Llano.

Podstawka F1 (źródło: cpuforever.com)

Polecamy:

Zobacz też:

Układy Accelerated Processor Units (APU) o kodowej nazwie Llano przeznaczone są na rynek notebooków i komputerów stacjonarnych klasy mainstream oraz komputerów typu all-in-one. Nie są to zwykłe procesory, gdyż cechuje je znacznie bardziej złożona konstrukcja. Łączy one bowiem w sobie czterordzeniowy procesor x86-64, zdolny do korzystania z bibliotek DirectX 11 układ graficzny z serii Radeon HD 6000 (według ostatnich informacji, ma on posiadać ponad 400 procesorów strumieniowych), dwukanałowy kontroler pamięci DDR3 oraz hub PCI-Express 2.0.

W Sieci pojawiły się właśnie zdjęcia podstawki F1, z której będą korzystały wspomniane układy. Wydaje się, że jest ona mniejsza od podstawki AM3+. Ponadto można przyjrzeć się zrzutom ekranu, na których m.in. widać w akcji program CPU-Z. Identyfikuje on Llano jako cztery jednordzeniowe procesory, z których każdy cechuje zegar na poziomie 2,4 GHz oraz 1 MB pamięci L2 Cache.

Zgodnie z ostatnimi informacjami podanymi przez firmę AMD, układy APU Llano trafiły już do producentów sprzętu. Prawdopodobnie więc pierwsze urządzenia korzystające z ich możliwości zobaczymy pod koniec tego kwartału. Dobrą okazją ku temu będą z pewnością targi Computex (30.05 - 04.06.2011 r., Taipei).

Więcej zdjęć można obejrzeć pod tym adresem. Możliwości układów APU Llano prezentuje natomiast poniższy film: