Zobaczcie jak wygląda PS5 za ćwierć miliona złotych

Właśnie poznaliśmy prawdopodobnie najdroższą konsolę w historii, a jest nią wyjątkowy model PlayStation 5, o wartości przekraczającej ćwierć miliona złotych.

PlayStation 5 wciąż jest trudno dostępne, dlatego niektórzy postanowili nie czekać na Sony i sami stworzyli swój wymarzony sprzęt.

Znany i popularny YouTuber - Zachary Hsieh (znany również jako ZHC), wraz z przyjaciółmi zbudował największy i prawdopodobnie najdroższy model PlayStation 5 na świecie. Konstrukcja urządzenia mierzy 3 metry wysokości i waży 227 kilogramów! Jej budowa zajęła ponad cztery miesiące i pochłonęła ponad 70 tysięcy dolarów (~ 260 tys. złotych). Kolos ten jest około 100 razy większy od standardowego wydania PS5. Warto dodać, że twórcy poświęcili dodatkowe sto godzin na spersonalizowanie swojego dzieła.

Co jednak najbardziej interesujące, nie jest to atrapa, a w pełni działające urządzenie. Jak możecie zobaczyć na materiale poniżej, gigantyczne PS5 jest w pełni funkcjonalne.

Co więcej, Hsieh na potrzeby swojego projektu przygotował również ogromnych rozmiarów kontroler DualSense - także w pełni sprawny.

playstation 5

Warto przypomnieć, że podobny los spotkał Xbox Series X. Microsoft przygotował bowiem limitowaną wersję lodówek, które były bliźniaczo podobne do konsol. Jednak w odróżnieniu od dzieła YouTubera, gigantyczne Xboxy nie pozwalały na uruchamianie gier.

Zobacz również: Kolejna duża dostawa PS5 zawita do sklepów już w tym tygodniu