"Żółty Pies" na PS3 już dostępny

Właściciele nowej konsoli do gier PlayStation 3 mogą już za darmo pobrać i zainstalować dystrybucję systemu Linux przeznaczoną specjalnie dla tego urządzenia. Dostępny do pobierania Yellow Dog Linux (YDL) 5.0 pojawił się tuż po Świętach Bożego Narodzenia.

O YDL wspominaliśmy w artykule "Sony prezentuje PS3 Online", przy okazji prezentacji przez firmę Sony serwisu internetowego dla graczy. Dystrybucja została oficjalnie przedstawiona pod koniec listopada zeszłego roku, lecz wtedy nie można było pobrać jej za darmo z sieci - została udostępniona dopiero 28 grudnia zeszłego roku. Bazuje ona na Fedorze i przystosowana specjalnie do pracy na konsoli PS3. Pakiet zawiera graficzny instalator, jądro w wersji 2.6.16, X.org 7.0 bez akceleracji 3D, domyślnego menedżera okien Enlightenment 17 (dostępne są również KDE 3.5.3 i GNOME 2.14) oraz popularne programy, takie jak na przykład Firefox 1.5, czy OpenOffice.org 2.0.2.

Więcej informacji na temat YDL można znaleźć na witrynie producenta, stamtąd też można pobrać obrazy ISO płyt instalacyjnych.


Zobacz również