Zone of The Enders - kontynuacja serii na 3DS?

Hideo Kojima opublikował na Twitterze dwa rysunki mogące wskazywać na to, że Zone of The Enders doczeka się kolejnej części i to na konsolę Nintendo 3DS.

Od ukazania się poprzedniej odsłony starć gigantycznych robotów w przestrzeni kosmicznej minęło ponad 10 lat. Przez ten czas Z.O.E. zdawało się być zapomniane lub celowo pomijane przez Konami w swoich planach wydawniczych.

Sytuacja uległa diametralnej zmianie po zapowiedzeniu na ostatnim E3 wydania dwóch dotychczasowych części na PS3 oraz Xbox 360 z odświeżoną grafiką w jakości HD. Swój wkład dołożył również Hideo Kojima za sprawą jednego ze swoich ostatnich wpisów na portalu Twitter oraz dwóch obrazków.

Zobacz również:

  • Technologie i oprogramowanie, które umarły w 2020 roku
  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch

Pierwszy z nich znajduje się tuż za figurką Jehuty, jednego z mechów występujących w grze i przedstawia logo serii - Z.O.E. oraz jego lustrzane odbicie, układające się w napis 3DS. Na lewo znajduje się wyraz "Bis 2", co może być nawiązaniem do japońskiej nazwy drugiej części serii: Anubis 2.

Z kolei drugi może dotyczyć wspomnianego wydania Zone of The Enders z grafiką w jakości HD.

Zamieszczone rysunki mogą dotyczyć różnych rzeczy - długo oczekiwanej kontynuacji na przenośną maszynkę Nintendo, reedycji na konsole Sony oraz Microsoftu albo jakiegoś odrzuconego projektu, którego rozwój zakończył się na wczesnej fazie opracowywania. Być może zbliżające się Tokyo Game Show rzuci trochę światła co do losów jednej z kultowych serii Konami.

Zone of The Enders - kontynuacja serii na 3DS?

Pierwszy obrazek z motywem Zone of the Enders

Zone of The Enders - kontynuacja serii na 3DS?

A to już druga z wymienionych ilustracji...