Zoo w komputerze - zaopiekuj się pecetowym zwierzakiem


Viva Pinata

Zoo w komputerze - zaopiekuj się pecetowym zwierzakiem

Viva Pinata

Viva Pinata ukazała się w 2006 roku i choć nie było o niej specjalnie głośno, ani nie była dobrze sprzedającą się grą, to otrzymała bardzo wysokie noty od krytyków i samych użytkowników. Oferuje nam bardzo żywy i kolorowy świat, który stał się magnesem dla dzieci i graczy tzw. "niedzielnych". W Viva Pinata opiekujemy się ogrodem, którego miarą sukcesu jest zwabianie tytułowych pinat. Gdy spełnimy wszelkie podstawowe warunki, które są wymagane przez te dziwne zwierzęta nasz ogród odwiedzi pierwsza czarno biała pinata. Teraz już wszystko zależy od nas, jeżeli doprowadzimy do zadowolenia odwiedzającej nas pinaty, zmieni ona swoją barwę z czarnobiałej na pełen kolor i zostanie rezydentem naszego ogrodu. Nie jest to oczywiście koniec, na nasze kolorowe zwierzątka czyhają różne niebezpieczeństwa w postaci antagonistycznych pinat, tzw. "kwaśnych pinat" oraz "podopiecznych" Profesora Pestera, którzy nie chcą niczego innego, jak zniszczenia naszej ciężkiej pracy wykonanej w ogrodzie.

FishVille

Zoo w komputerze - zaopiekuj się pecetowym zwierzakiem

FishVille

Nie może zabraknąć gry z Facebooka. Od czasu wielkiego sukcesu FarmVille, Zynga wypuściła kilka gier symulacyjnych, które odniosły podobny sukces. Wśród nich znajduje się FishVille, czyli symulator akwarium dostępny w formie aplikacji na stronie Facebook. Otrzymujemy tu wirtualne akwarium, w którym po prostu hodujemy ryby. Jednak tak, jak w przypadku wielu gier od Zynga mamy tu do dyspozycji również aspekt społeczny, który umożliwia porównywanie osiągnięć pomiędzy znajomymi. Możliwa jest też pomoc w wykonywaniu pewnych zadań, poprzez "wizytowanie akwarium" znajomego. Dodatkowo, w FishVille dostajemy możliwość doposażenia swojego akwarium w nowe ryby.

Zobacz również:

  • Kultowa seria powraca! Jagged Alliance 3 na zwiastunie

Aquarium

Zoo w komputerze - zaopiekuj się pecetowym zwierzakiem

Aquarium

Aquarium ukazało się w 2000 roku w Europie. Wcześniej produkcja ta była dostępna tylko dla graczy z Japonii (od 1998 roku) pod nazwą Theme Aquarium. Dzięki Square Soft i Electronic Arts zawitała także do nas. W tej produkcji, zupełnie jak w przypadku Zoo Tycoon, dostajemy do dyspozycji park, którym musimy zarządzać. Jest jednak spora różnica. Otóż tutaj nasz park to wielkie oceanarium. Musimy skoncentrować się na przygotowaniu sporej dawki atrakcji dla wymagających turystów, którzy generują przychód naszego wodnego Zoo. Zajmujemy się wszystkim. Począwszy od zapewnienia atrakcji turystycznych i budowania sklepików z pamiątkami, a na zatrudnianiu pracowników kończąc. W odróżnieniu od innych podobnych produkcji, otrzymujemy tu możliwość wykonywania połowów zwierząt, które staną się później naszymi eksponatami. Dzięki temu mamy okazję do zaoszczędzenia pieniędzy, tak niezbędnych dla dobrego prosperowania oceanarium.

Widać, że gry nowsze mają tendencje do wykorzystania bardziej fantazyjnych stworów, którymi możemy się opiekować. W dalszym ciągu jednak, mamy do dyspozycji sporo produkcji starszych, które w żadnym wypadku nie są gorsze od obecnych i zapewnią świetną zabawę na wiele godzin.