Zoom Ci nie działa? Spokojnie - to globalna awaria!

Najpierw Gmail i problem z załącznikami, a teraz Zoom. Aplikacja do wideorozmów nie działa od poniedziałku rano. Co wiemy o awarii?

Zoom nie działa i nie jest to dobra wiadomość na rozpoczęcie tygodnia. Od około 13:30 czasu lokalnego w Polsce usługa nie działa. W gorszej sytuacji są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy dopiero zaczynają swój zdalny dzień pracy.

Zoom na macOS

Zoom na macOS

Według Downdetector Zoom nie działa głównie na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, ale również w Polsce usługa ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem.

Twórcy informują, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

W oparciu o posty na Twitterze Zoom przestał działać około 5 rano czasu pacyficznego. Zoom wydał automatyczne oświadczenie, które jest wysyłane do każdej otagowanej wiadomości - "Otrzymaliśmy doniesienia, że użytkownicy nie mogą rozpocząć i dołączyć do Zoom Meetings i Webinars. Obecnie prowadzimy dochodzenie i będziemy dostarczać aktualizacje. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności. Proszę śledzić"" target="_blank" class="link">http://status.zoom.us."

Downdetector

Downdetector

Zoom na moim prywatnym komputerze również nie działa. Problem jest globalny i dotyczy wszystkich platform - próbowałem uruchomić Zoom na macOS, Windows, Android oraz iOS. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na usunięcie usterki.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani laptop do wideorozmów i zapoznaj się z jego recenzją.

Źródło: downdetector.com