Zoom walczy z trollami i zoombomberami, a Ty lepiej zaktualizuj aplikację

Zoom w dalszym ciągu nie uporał się w całości z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa i prywatności. Firma cały czas boryka się z zoombombingiem.

Producent aplikacji do przeprowadzania wideorozmów - Zoom zaktualizował swoją aplikację wprowadzając przy okazji nowe narzędzia do walki z trollami oraz zoombombingiem.

Spotkanie z wykorzystaniem Zoom
Źródło: PCWorld.com

Spotkanie z wykorzystaniem Zoom

Źródło: PCWorld.com

Firma wprowadziła trzy nowe funkcje, które mają ułatwić wykrywanie i usuwanie czynników zakłócających spotkania. Mowa o możliwości chwilowego zawieszenia spotkania do czasu wykluczenia nieproszonych gości. Nowa funkcja pozwala użytkownikom na zgłaszanie irytujących rozmówców. Pojawiły się także nowy system, który informuje o udostępnieniu linków publicznych w mediach społecznościowych,.

Użytkownicy mogą teraz korzystać z opcji "zawieszenie aktywności uczestników", aby usunąć osoby zakłócające spotkanie bez konieczności ponownego tworzenia wideokonferencji. Funkcja ta dostępna jest dla płatnych oraz bezpłatnych klientów.

Rozwiązanie to niestety domyślnie pozostanie wyłączone. Jego aktywacja pozostaje w geście administratorów.

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest AT-Risk Meeting Notifier. Jest to element, który będzie monitorować media społecznościowe oraz inne strony internetowe w celu wyszukiwywania publicznych linków do spotkań. W przypadku ich wykrycia Zoom poinformuje o tym administratorów. W komunikacie dowiedzą się oni o możliwości wystąpienia problemów podczas wideorozmowy.

AT-Risk Meeting Notifier przekaże informację do administratora za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dodatkowo w wiadomości znajdą się wskazówki, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa wideokonferencji.

To już kolejne rozwiązania, które Zoom wprowadza, aby walczyć z naruszeniami bezpieczeństwa i prywatności.

Po serii bombardowań na początku pandemii, Zoom ostatecznie ogłosił szereg nowych środków mających na celu udaremnienie zakłóceń, w tym ulepszone zabezpieczenia i dodatkową warstwę weryfikacji. Mimo to, wydaje się, że działania te nie do końca rozwiązały problem.

Sprawdź najlepsze alternatywy dla Zooma.

Źródło: thenextweb.com