Zoom zapowiada współpracę z ekspertami ds. bezpieczeństwa z Netflix'a, Uber'a, EA oraz innych

Zoom na poważnie zabiera się za wprowadzenie poprawek bezpieczeństwa.

Po fali krytyki Zoom Communication Inc. zatrudniło jako doradcę byłego szefa bezpieczeństwa z Facebook'a.

Zoom zapowiada współpracę z ekspertami ds. bezpieczeństwa z Netflix'a, Uber'a, EA oraz innych

Źródło: zoom.com

Firma zabiera się za poprawę luk w zabezpieczeniach i zmiany polityki bezpieczeństwa po ujawnieniu wielu niedociągnięć znacząco wpływających na bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.

Zobacz również:

  • Telegram będzie obsługiwać rozmowy wideo nawet z tysiącem użytkowników!
  • Covid – wariant Delta już dominuje w Polsce i jest coraz gorzej

Zoom ogłosił właśnie współpracę z ekspertami do spraw bezpieczeństwa z wielu dużych firm. Firma informuje, że otrzymała oferty pomocy od firm takich, jak HSBC i tworzy specjalną radę doradczą. W jej skład wejdą przedstawiciele do spraw bezpieczeństwa z przedsiębiorstw takich, jak Netflix, Uber, EA oraz innych.

Zoom umieściło nowy wpis na swoim blogu, w którym poinformowano, że przedsiębiorstwo wdrożyło pierwsze kroki mające na celu rozwiązanie problemów związanych z prywatnością i bezpieczeństwem systemu do wideo rozmów.

Eric Yuan w oświadczeniu przekazał, że:

W tym celu (poprawy bezpieczeństwa i prywatności Zoom), z przyjemnością ogłaszam dwa wydarzenia: oficjalnie utworzyliśmy naszą Radę i Radę Doradczą CISO, w skład której wchodzą liderzy bezpieczeństwa z różnych branż; oraz zatrudniliśmy Alex'a Stamos'a, który dołączył do Zoom jako zewnętrzny doradca, i będzie pomagać w kompleksowym przeglądzie bezpieczeństwa naszej platformy.

Zoom rozpoczyna współpracę z firmami takimi, jak Netflix, Uber i Electronic Arts, których dyrektorzy do spraw bezpieczeństwa staną się członkami nowo utworzonej Rady CISO.

Niezwykle istotne jest zatrudnienie Alex'a Stamosa jako zewnętrznego eksperta ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Stamos pracuje jako adiunkt w Instytucie Freeman-Spogli w Stanford oraz jest naukowcem wizytującym w instytucie Hoover'a. Zasiada on także w radzie nadzorczej Zbiorowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni NATO.

Alex Stamos jest odpowiednią osobą, która może pomóc firmie Zoom rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem oraz prywatnością użytkowników.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani laptop do prowadzenia wideokonferencji.

Źródło: windowscentral.com