Została zapowiedziana nowa gra w świecie Wiedźmina od CD Projekt RED

Nowa gra ze świata Wiedźmina została zapowiedziana. Nie jest to jednak kolejny komputerowy tytuł z gatunku cRPG, a… gra planszowa. The Witcher: Adventure Game zostanie wydane w klasycznej formie oraz pojawi się również w wersji cyfrowej, przeznaczonej na urządzenia mobilne.

Studio CD Projekt Red w pocie czoła pracuje nad trzecią częścią serii przygód o Geralcie. Data premiery gy Wiedźmin 3: Dziki Gon nie jest jeszcze znana, ale wszyscy fani Białego Wilka mogą spodziewać się jeszcze innej produkcji opartej o prozę Sapkowskiego. Będzie to gra The Witcher: Adventure Game. Polska nazwa to po prostu Wiedźmin: Gra przygodowa, a w swojej formie będzie ona podobna do znanego już Talizmanu.

Postaciami, jakimi będą kierować gracze w nowej grze planszowej od CD Projekt RED będą dobrze znani fanom uniwersum Sapkowskiego tytułowy wiedźmin Geralt, czarodziejka Triss Merigold, bard Jaskier oraz krasnolud Yarpen Zigrin. Każda z nich będzie miała unikalne umiejętności, przez co gracze będą zmuszeni na dostosowanie stragegii do charakteru ulubionej postaci. Szczegółów jeszcze nie ma zbyt wiele, ale gra ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, a w serwisie YouTube pojawił się promujący ją materiał wideo:

Oprócz edycji klasycznej w późniejszym terminie do sprzedaży trafi wersja cyfrowa przeznaczona na tablety z systemem Android oraz iOS, ale nie znaczy to, że w przypadku wersji analogowej nie będzie innowacji. W planszowej odsłonie The Witcher: Adventure Game będzie można wykorzystać bowiem cyfrową i współpracującą z urządzeniami mobilnymi kostkę do gry DICE+.