Zostań CAD-podglądaczem

Jest już dostępna wersja R7 przeglądarki CAD RxView/RxHighlight. Jak poinformował producent, firma Rasterex, do nowej wersji wprowadzono obsługę formatów Inventor, SolidWorks i Solid Edge oraz wyposażono ją w system zarządzania licencjami FLEXnet 10.0.

Wspomniany system zarządzania licencjami, Macrovision FLEXnet 10.0 pozwala dostosować zakupioną licencję do indywidualnych potrzeb. Pferuje on 4 metody licencjonowania, a także możliwość "wypożyczenia" licencji. Przeglądarka umożliwia ponadto zapis wielu dokumentów do wielostronicowego pliku w formacie TIFF lub PDF i zapisywać stworzone komentarze do dokumentów w formacie AutoCAD RML.

Przeglądarka RxView umożliwia podgląd i wydruk dokumentów w ponad 250 formatach - zarówno grafiki dwu- i trój wymiarowej, jak i rastrowej, a także plików MS Office i PDF. RxHighlight to jej rozbudowana wersja, bogatsza m.in. o funkcje dodawania komentarzy oraz konwersji plików.

Podstawowa wersja przeglądarki RxView kosztuje ok. 1300 zł. Ostateczna cena zależy od wybranej licencji, wersji i dodatkowych filtrów.

Wersję demo przeglądarki można pobrać ze strony firmy Rasterex.