Zostań super-żołnierzem w grze 'Project: Snowblind'

Eidos ogłosił, że w produkcji znajduje się 'pierwszoosobowa' gra akcji - 'Project: Snowblind'. Gra pozwala wcielić się w postać elitarnego super-żołnierza, walczącego na pierwszej linii frontu w wojnie, która wybuchnąć ma w najbliższej przyszłości.

Akcja 'Project: Snowblind' będzie toczyć się w niedalekiej przyszłości (rok 2065) na terenie Hong Kongu. W grze wcielimy się w podporucznika Nathana Frosta, który postanowił przejść szereg bolesnych operacji, aby stać się super-żołnierzem dla nowej międzynarodowej armii zwanej Koalicją Wolności. W trakcie operacji, które zmieniają Frosta w nowoczesną maszynę wojenną - zostaje on 'wyposażony', bowiem w szereg implantów, dzięki którym uzyskuje wiele nadnaturalnych zdolności.

'Odrodzony' porucznik szybko dostaje szansę sprawdzenia swojej sprawności bojowej w akcji. Już w pierwszych bojach jego oddział zostaje jednak rozbity, a on sam - wraz z garstką innych żołnierzy - odcięty od sił głównych na terenie wroga. Co gorsza, okazuje się, że wrogie oddziały planują wykorzystanie tajnej broni, która może przynieść zagładę dla całej ludzkości - super-żołnierz przestaje więc myśleć o powrocie do jednostek macierzystych i zabiera się za ratowanie świata.

Zdaniem twórców gry, dzięki wprowadzeniu niespotykanych wcześniej w grach rodzajów broni i gadżetów, 'Project: Snowblind' zmieni oblicze gatunku FPS. W grze będziemy mieli dostęp do bogatego arsenału broni, z których wszystkie będą posiadały opcję alternatywnego ataku (szczegóły nie znane). W grze nie zabraknie również szerokiego wyboru środków burzących i gadżetów najnowszej generacji, od który w ogromnej mierze będzie zależało przeżycie naszej postaci. Co więcej, sprzęt wykorzystywany w trybie gry pojedynczej, może mieć zupełnie inne zastosowanie niż w przypadku misji online.

"'Project: Snowblind' wprowadza możliwość używania najnowszych gadżetów i futurystycznych rodzajów broni na polu walki" - powiedział John Chowanec producent ze studia Crystal Dynamics. To, w połączeniu z wieloosobową akcją dla 16 graczy, na którą w trakcie produkcji kładziemy szczególny nacisk, niewątpliwie przyniesie graczom dynamiczną rozgrywkę i niezapomniane wrażenia z gry. 'Project: Snowblind' to gra dla tych, którzy czekają na nieprzerwaną akcję." - konkluduje Chowanec.

'Project: Snowblind' pozwalał będzie na grę wieloosobową w sieci i będzie wyposażony w system umożliwiający głosowe porozumiewanie się zawodników biorących udział w rozgrywce. W czasie rozgrywek wieloosobowych będzie można prowadzić grę w kilku trybach (m.in. 'deathmatch' i 'capture the flag').

Gra znajduje się obecnie w produkcji w studiu Crystal Dynamics i będzie dostępna w wersjach na PlayStation 2, Xbox i PC jeszcze tej zimy.


Zobacz również