Zotac Nitro - overclocking kart graficznych dla amatorów

Firma Zotac zaprezentowała ciekawe urządzenie przeznaczone dla amatorów overclockingu. Nosi ono nazwę Nitro Hardware OC Controller i pozwala w bardzo prosty sposób zmienić taktowanie pamięci, rdzenia i jednostek shader kart graficznych opartych na procesorach Nvidii.

Nitro Hardware OC Controller przeznaczony jest dla osób zainteresowanych "podkręceniem" swojej karty graficznej (jest on kompatybilny z kartami Zotac zbudowanymi w oparciu o chipsety Nvidii z serii GeForce 7, 8, 9 i GTX 200).

Nitro Hardware OC Controller

Nitro Hardware OC Controller

Nowe urządzenie przypomina z wyglądu przenośny odtwarzacz multimedialny i pozwala w prosty sposób (poprzez naciśnięcie jednego z trzech przycisków) zmienić taktowanie pamięci, rdzenia i jednostek shader. Sprzęt wyposażono w wyświetlacz, który pokazuje aktualne częstotliwości pracy karty oraz, dodatkowo, prędkość obrotową wentylatora i temperaturę procesora graficznego.

Nowość powinna trafić do sprzedaży w październiku w cenie 89 euro. Niewykluczone również, że będzie ona dodawana gratis do najwydajniejszych kart firmy Zotac.


Zobacz również