Zrób głośnik z biurka

Firma Olympia zaprezentowała na targach CeBIT urządzenie o nazwie Soundbug, które pozwala na zamienienie dowolnej płaskiej powierzchni w głośnik. Soundbug można podłączyć do odtwarzacza plików MP3 lub walkmana – później zaś wystarczy przyłożyć go do biurka lub szyby, by uzyskać głośny, wyraźny dźwięk.

Brytyjska firma Olympia zaprezentowała na targach CeBIT urządzenie o nazwie Soundbug, które pozwala na zamienienie dowolnej płaskiej powierzchni w głośnik. Soundbug można podłączyć do odtwarzacza plików MP3 lub walkmana – później zaś wystarczy przyłożyć go do biurka lub szyby, by uzyskać głośny, wyraźny dźwięk.

Urządzenie kształtem i wielkością przypomina mysz komputerową. Po podłączeniu go do źródła dźwięku (np. walkmana) i przyłożeniu do płaskiej powierzchni, zaczyna ono emitować wibracje i sprawia, że biurko czy szyba pełnią rolę głośnika. Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli producenta wynika, że możliwe jest uzyskanie w ten sposób nawet dźwięku stereofonicznego – trzeba jednak skorzystać z dwóch egzemplarzy Soundbug.

Zobacz również:

  • T-Mobile ma już 25 lat! Weź udział w wyjątkowym konkursie

Urządzenie już wkrótce powinno trafić do sklepów w Europie; kosztować będzie ok. 42 USD.