Zrób to sam - domowe sposoby na uporządkowanie kabli w domu (za darmo)

Plątanina kabli w domu - ten problem jest znany chyba każdemu z nas. Z przodu telewizor czy komputer wygląda pięknie - płaski, cienki, elegancki, ale wystarczy podejść bliżej, by popaść w czarną rozpacz - naszym oczom ukazuje się wtedy okropna plątanina kabli i pryska czar, który na pierwszy rzut oka roztacza nasz sprzęt. Oto 3 praktyczne i darmowe sposoby na uporządkowanie plątaniny kabli w naszym domu.

Kable

Domowe sposoby na uporządkowanie kabli w domu

Pomimo tego, że jest coraz więcej urządzeń bezprzewodowych, które działają z naszymi telewizorami np. technologia Intel WiDi, to jednak póki co transmisje bezprzewodowe nie pozwalają nam całkowicie pozbyć się kabli. Oczywiście można kupić w sklepie specjalne organizery do kabli, ale tak samo jak za droższe kable nie warto przepłacać, tak po co od razu wydawać pieniądze? Oto kilka pomysłów na to, jak możesz ujarzmić kable domowymi sposobami, nie wydając na to nawet złotówki.

Domowe organizery do kabli

1. Jak spiąć kable ze sobą?

Zamiast specjalnych zacisków na kable ze sklepu, możesz wykorzystać plastikowe zaciski, których masz mnóstwo w domu - w każdym produkcie elektronicznym, który kupujesz, kable są pościskane takimi okręcanymi zaciskami. Weź kilka kabli (najlepiej 3 lub 4) i owiń je tym specjalnym zaciskiem. Proste i skuteczne.

2. Jak przymocować kable do biurka (szafki)?

Spinacze do segregatora

Spinacze do segregatora

Kable można zawiesić na spinaczach do segregatora. Weź kilka takich spinaczy od segregatora. Pomimo tego, że są one przeznaczone do utrzymywania papieru, doskonale sprawdź się też przy kablach. Przypnij spinacze do tylnej lub bocznej części swojego biurka i wsuń w nie kable.

3. Jak zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez kable?

Zużyte rolki papieru

Zużyte rolki papieru

Doskonałym rozwiązaniem są zużyte rolki papieru (bez papieru) - kto by pomyślał, że zużyte rolki od papieru toaletowego mogą się przydać do organizacji kabli? A jednak. Możesz je wykorzystać nie tylko do kabli używanych, ale także do kabli nieużywanych, które zaleją w twojej szufladzie, zajmując drogocenne miejsce. Zużyta rolka papieru idealnie sprawdzi się w porządkowaniu takich przewodów. Zwiń więc swoje kable i wsuń je po prostu w poszczególne rolki papieru. Potem powkładaj je do jakiegoś pudełka. Zaoszczędzisz dużo miejsca i będziesz miał porządek.

Elektronika bez kabli? To mrzonka (na razie)

Piękny byłby świat elektroniki bez kabli. Ale póki co - jeżeli chcemy korzystać z naszych elektronicznych gadżetów - musimy radzić sobie z kablową dyktaturą. Mam nadzieję, że te proste porady przydadzą Wam się w walce z plątaniną kabli.